EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

Epoksi suya,asitlere ve alkaliye dirençli,zaman içerisinde direncini yitirmeyen ,yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir.Mukavim ve kuvvetli yapışma özelliği sayesinde inşaat sektörünün yaygın kullanılan malzemeleri arasında yer almıştır.

Genellikle iki komponetli olan epoksiler diğer termoset plastik gibi belli süre sonra sıvı halden katı hale geçer ve takiben bir hafta içinde kür alarak final sertliğine ulaşır. Geniş renk yelpazesi olan epoksi, antibakteriyel özelliğine sahip, estetik, yekpare görünümü ile kimyasal mekanik mukavemeti olumlu sonuçlar veren , kaymazlık ve geçirimsizlik istendiğinde ideal bir çözüm olan; polyepoksit bir sertleştirici ya da katalizatör ajan ile kimyasal reaksiyona girdiğinde sertleşen ve kürünü alan sentetik bir reçinedir.

Bir çok ürünü bulunan epoksinin her seçeneği ayrı zemin ve duvar uygulamaları için üretilmiş ve sunulmuştur.

Otoparklar,ilaç fabrikaları, hastaneler, ameliyathaneler ve yoğun bakım üniteleri, gıda sanayi tesisleri ve ağır sanayi yapıları ,spor alanları, squash salonları, oteller, soğuk hava depoları, içme suyu ve atık su depoları, mağaza, ofisler ve üretim yapılan her alanda kullanılabilir.